Team & Events Calendar

Tuesday 25 January 2022
Court Maintenance 07:00 - 22:15 Indoor Tennis 3, Indoor Tennis 4, Squash 1, Squash 2
Fitness 08:15 - 20:15 Squash 5
Tots 10:00 - 10:30 Indoor Tennis 3
TGA 10:30 - 12:30 Indoor Tennis 2
Caitlin Coach 13:00 - 19:30 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 3
Jen Coach 14:00 - 19:30 Indoor Tennis 2
Red 3 15:00 - 18:00 Indoor Tennis 3
Mark Coach 16:00 - 19:00 Indoor Tennis 4, Outdoor Tennis 2
Matt Coach 16:00 - 17:00 Squash 4
Red Intro to Matchplay 16:00 - 18:00 Mini 1, Mini 2
Yellow U12 Girls 17:00 - 18:00 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2
Racketball Club Night 19:00 - 21:30 Squash 3, Squash 4
Adult Club 19:30 - 21:00 Outdoor Tennis 3, Outdoor Tennis 4, Outdoor Tennis 5, Outdoor Tennis 6
West of Scotland County Training 19:30 - 21:00 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2, Indoor Tennis 3, Indoor Tennis 4
Wednesday 26 January 2022
Court Maintenance 07:00 - 22:15 Squash 1, Squash 2
Caitlin Coach 08:30 - 10:30 Indoor Tennis 3
Connor Coach 10:00 - 20:00 Indoor Tennis 2, Outdoor Tennis 3
Strathclyde Uni 14:00 - 16:00 Outdoor Tennis 3, Outdoor Tennis 4, Outdoor Tennis 5, Outdoor Tennis 6, Outdoor Tennis 7
Tots 14:00 - 14:30 Indoor Tennis 2
Anna Mcknight 15:30 - 17:00 Indoor Tennis 4
Orange 3 16:00 - 17:00 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2
Red 2 16:00 - 17:00 Indoor Tennis 3
Green 1 17:00 - 18:30 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2
Red/ Orange Intro to Matchplay 17:00 - 18:00 Outdoor Tennis 1, Outdoor Tennis 2
Yellow Aces 17:00 - 20:00 Indoor Tennis 4
Matt Coach 17:15 - 18:15 Squash 5
Yellow 3 18:00 - 19:00 Outdoor Tennis 3, Outdoor Tennis 4, Outdoor Tennis 5
Squash League Match 18:15 - 22:15 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4, Squash 5
Yellow 2 U16 18:30 - 20:00 Outdoor Tennis 1, Outdoor Tennis 2
Cardio Tennis 20:00 - 21:00 Outdoor Tennis 1, Outdoor Tennis 2
Thursday 27 January 2022
Court Maintenance 07:00 - 22:15 Squash 1, Squash 2
Jen Coach 08:00 - 20:00 Indoor Tennis 3
Fitness 08:15 - 10:15 Squash 5
TGA 09:00 - 12:30 Indoor Tennis 2
Caitlin Coach 09:30 - 20:00 Indoor Tennis 4
Tots 10:00 - 10:30 Indoor Tennis 3
Merrylee PS 15:00 - 16:00 Outdoor Tennis 2
Langside PS 16:00 - 17:00 Outdoor Tennis 2
Orange 1 16:00 - 17:30 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2
Red 1 16:00 - 17:30 Indoor Tennis 3
Yellow 2 16:30 - 17:30 Outdoor Tennis 6, Outdoor Tennis 7
Matt Coach 17:00 - 18:00 Squash 4
LTA youth 5/6 17:30 - 18:30 Mini 1, Mini 2
Yellow 2 U18 17:30 - 19:00 Outdoor Tennis 3, Outdoor Tennis 4, Outdoor Tennis 5
Connor Coach 18:00 - 19:00 Outdoor Tennis 7
Squash Club Night 18:00 - 21:00 Squash 3, Squash 4
LTA Youth 7/8 18:30 - 19:30 Mini 1, Mini 2
Adult Rusty Rackets 19:00 - 20:00 Outdoor Tennis 3, Outdoor Tennis 4, Outdoor Tennis 5
Mark Coach 19:00 - 20:00 Outdoor Tennis 7
Ladies Team Training 1-3 20:00 - 21:30 Outdoor Tennis 3, Outdoor Tennis 4, Outdoor Tennis 5, Outdoor Tennis 6
Friday 28 January 2022
Court Maintenance 07:00 - 22:15 Squash 1, Squash 2
Connor Coach 11:00 - 19:00 Outdoor Tennis 1
Caitlin Coach 13:00 - 20:00 Indoor Tennis 2, Indoor Tennis 4
Jen Coach 14:00 - 20:00 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 3
Tots 14:00 - 14:30 Indoor Tennis 2
Orange 3 16:00 - 17:00 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2
Red 3 17:00 - 18:00 Indoor Tennis 2
Yellow 1 17:00 - 18:30 Outdoor Tennis 3, Outdoor Tennis 4, Outdoor Tennis 5, Outdoor Tennis 6, Outdoor Tennis 7
Yellow Aces 17:00 - 18:30 Indoor Tennis 3, Indoor Tennis 4
Mens Team Training 1-3 18:30 - 20:00 Outdoor Tennis 3, Outdoor Tennis 4, Outdoor Tennis 5, Outdoor Tennis 6
Saturday 29 January 2022
Caitlin Coach 08:00 - 13:00 Indoor Tennis 3
P1-3 09:00 - 10:00 Mini 1, Mini 2, Outdoor Tennis 1, Outdoor Tennis 2
P4-5 10:00 - 11:00 Outdoor Tennis 1, Outdoor Tennis 2
P6-7 11:00 - 12:00 Outdoor Tennis 1, Outdoor Tennis 2
S1+ 12:00 - 13:00 Outdoor Tennis 1, Outdoor Tennis 2
West Red League Matches 12:00 - 15:30 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2
Junior Squash Coaching 12:30 - 15:30 Squash 1, Squash 2, Squash 3, Squash 4
Adult Club 13:00 - 14:00 Outdoor Tennis 3, Outdoor Tennis 4, Outdoor Tennis 5
Connor Coach 14:30 - 17:30 Outdoor Tennis 1
Sunday 30 January 2022
Parent & Child 09:00 - 09:30 Indoor Tennis 3
Orange 2 09:30 - 10:30 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2
Red 3 09:30 - 13:30 Indoor Tennis 3
Green 3 10:30 - 11:30 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2
Red LTA Youth 10:30 - 11:30 Mini 1, Mini 2
Yellow 2 10:30 - 11:30 Indoor Tennis 3, Indoor Tennis 4
Red 2/3 11:30 - 12:30 Indoor Tennis 3, Indoor Tennis 4
Yellow 3 11:30 - 12:30 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2
Orange 2/3 12:30 - 13:30 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2
Mens Team Training 4-7 13:00 - 16:00 Outdoor Tennis 3, Outdoor Tennis 4, Outdoor Tennis 5
9U Orange Ball Competition 13:30 - 20:00 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2, Indoor Tennis 3, Indoor Tennis 4
Connor Coach 14:00 - 18:30 Outdoor Tennis 1
Strathclyde Uni 20:00 - 22:00 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2, Indoor Tennis 3, Indoor Tennis 4
Monday 31 January 2022
Jen Coach 08:00 - 19:00 Indoor Tennis 3, Indoor Tennis 4
Ladies Morning 10:00 - 11:00 Indoor Tennis 3, Indoor Tennis 4
Court Maintenance 12:30 - 13:30 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2
Caitlin Coach 13:00 - 20:30 Indoor Tennis 3, Outdoor Tennis 7
Mark Coach 16:00 - 19:00 Indoor Tennis 2, Outdoor Tennis 3
Orange Matchplay 16:00 - 17:00 Outdoor Tennis 1, Outdoor Tennis 2
Red 1 16:00 - 17:00 Indoor Tennis 3
Green 1 17:00 - 18:00 Indoor Tennis 3, Indoor Tennis 4
Orange 1 17:00 - 18:00 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2
Red 1 Matchplay 17:00 - 18:00 Mini 1, Mini 2
Beginners session 18:00 - 19:00 Squash 4
Green Matchplay 18:00 - 19:00 Outdoor Tennis 1, Outdoor Tennis 2
Yellow 1 18:00 - 19:30 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2, Indoor Tennis 3
Fitness 18:15 - 19:15 Squash 5
Ladies Team Training 4-5 19:00 - 20:30 Outdoor Tennis 3, Outdoor Tennis 4, Outdoor Tennis 5, Outdoor Tennis 6
Yellow Aces 19:30 - 21:00 Indoor Tennis 1, Indoor Tennis 2, Indoor Tennis 3, Indoor Tennis 4

About this squash & tennis court reservation system

mycourts ® is a Registered Trademark of HBI Consulting Ltd
Copyright © 2005-2022 HBI Consulting Ltd